Ciekawe Nowości Finansowe

Wpis

środa, 07 stycznia 2015

Inwestycja w surowce naturalne - jak inwestować w srebro

Jak rozkazywać nagromadzonym kapitałem, tak żeby na tym nie zgubić? Po pierwsze, nie należałoby lokować 100% pieniędzy w jednym sposobie inwestowania, a więc innym sposobem mówiąc dywersyfikacja portfela. W co opłaca się wkładać? Można inwestować w wielorakie kruszce jak złoto czy srebro. Jak inwestować w złoto?

Inwestycja w złoto polega zwykle na zakupie jakiejś ilości tego metalu. Kupić możemy złote sztabki bądź złote monety. Złote monety to tak zwane monety bulionowe, które są wybijane z czystego złota, właśnie w sensach inwestycyjnych, monety takie na ogół nie mają nominału, są godne tak wiele jak wiele kruszec z którego są zrealizowane. Wartość złota w dłuższym okresie terminu przez cały czas rośnie, dlatego lokując złoto mamy w praktyce gwarancję, że nie zarzucimy. Jak inwestować w srebro?

Jak inwestować w srebro

Lokować w ten kruszec możemy w podobny sposób jak w złoto, a więc pozyskując sztabki srebra, a najczęściej srebrne monety, które nie mają nominału, a wybita na nich jest zwykle waga dla przykładu 1 uncja. Srebro jako materiał, który można wyczerpać i nie można odnowić też będzie zwiększało swą wartość w dłuższym okresie czasu, z tego powodu tak jak w złoto należałoby w nie lokować.

Inwestycja w surowce normalne, a nie waluty ma dodatkowo inny plus. Jeżeli dojdzie do wielorakich sytuacji, które sprawią, że waluta stanie się bezwartościowa, to cenne kruszce nadal będące cenione, z tego powodu należałoby lokować w złoto inwestycyjne choćby wyłącznie jako zabezpieczenie finansowe przed upadkiem systemów finansowych, ponieważ nie wiemy jak wciąż potoczy się polityka płatnicza kompletnego świata. Więcej na stronie http://www.saminwestuj.pl/

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
oszczednosc24
Czas publikacji:
środa, 07 stycznia 2015 17:47

Polecane wpisy