Ciekawe Nowości Finansowe

Wpis

środa, 07 stycznia 2015

Obligacje - czy warto na nich budować portfel inwestycyjny?

Obligacje Korporacyjne to pomocniczy gatunek papierów wartościowych, które są emitowane poprzez korporacje jak i wszelkie podmioty aktywności ekonomicznej. Wypuszczając obligacje, ich emitent zobowiązuje się do ich wykupienia od klientów, za ich pierwotną zapłatę wraz z nadzwyczajnymi odsetkami. Do momentu wykupienie obligacji nie nastanie, emitent jest trasatem jej nabywcy.

Oczywiście odsetki to wyłącznie jeden z gatunków świadczenia, równie doskonale mogą to być udziały w zyskach danego banku. Ciekawiącą ofertą są obligacje banków. Poprzez swoją długotrwałą frekwencję na rynku jak i stabilną sytuację płatniczą, banki są autorytatywnymi emitentami. W konsekwencji, więcej i więcej ludzi w kraju nad Wisłą, planuje na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są naturalnie banki. Zostaje jedynie pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe?

Polecane obligacje korporacyjne

Przybyły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: - O ile kupujemy obligację bezpośrednio od emitenta, przy współudziale przedstawiciela emisji (np.. domku maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. - Innym sposobem kupna obligacji jest użycie układu Catalyst.

Catalyst jest układem, który dokonuje autoryzacji czy też obrotu wszelkimi dłużnymi zasobami walutowymi. Przez własne funkcjonowanie a także możliwości, układ Catalyst jest określany jako rynek wtórny obligacji. Wybór konkretnego rynku zależy od nabywcy, nie zapominajmy tymczasem, iż ustroje jak Catalyst, mogą mieć nieduże opóźnienie przy obliczaniu. Dlatego też, przeważnie nabycia obligacji, zalecamy dokonywanie zakupu na rynku pierwotnym.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
oszczednosc24
Czas publikacji:
środa, 07 stycznia 2015 17:47

Polecane wpisy