Ciekawe Nowości Finansowe

Wpisy

 • środa, 07 stycznia 2015
  • Pożyczki a oszczędzanie dzięki usłudzie Pro-Zysk

   Robota to sposób na zarobienie pieniędzy służących do utrzymania się. Natomiast nikt nie może wydawać wszystkich wypracowanych poprzez siebie pieniędzy. Wszyscy teoretycy gospodarek od non stop ogłaszają, że istotą dobrej kondycji walutowej postaci nieabstrakcyjnej jest, oprócz profesji zarobkowej, dodatkowo oszczędzania i stateczne gospodarowanie odroczonymi środkami. Takim gospodarowaniem na bank nie jest łapanie pieniędzy w powszechnej skarpetce. Środki wniesione w ten sposób istotnie marnują na wartości przez wzgląd toków inflacyjnych (wzrostu wartości tłumiącego siłę nabywczą posiadanych środków).

   Opinie na temat Pro-Zysk

   W takim razie też oszczędzanie powinno iść w parze z racjonalnym lokowaniem posiadanych pieniędzy. Najprostszym środkiem od zawsze było włożenie pieniędzy na lokatę. Ten materiał finansowy polega na "zamrożeniu" naszych pieniędzy w banku na wynegocjowany termin, za co w miejsce otrzymujemy odsetki, w wysokości paru procent w miar roku. Nie są to wiec nadto wysokie zyski, przynajmniej jest to pono najbezpieczniejszy sposób inwestowania oszczędności. Istnieją wprawdzie dodatkowo inne postaci wkładania oszczędności. Przykładową z nich są pożyczki społecznościowe.

   Czym jest? - zapyta niejeden potencjalny inwestor. Zilustrujmy wskutek tego zasadę funkcjonowania pożyczek społecznościowych. Za przykład niech posłuży w tym miejscu spółka Nobiles2 i jej oferta. Program oszczędzania Pro-Zysk, proponowany poprzez Nobiles2, bazuje oczywiście na pożyczkach społecznościowych. W skrócie mówiąc Nobiles2 pośredniczy między osobą lokującą swoje środki (która w takim przypadku będzie pożyczkodawcą), a pożyczkobiorcą, będąc równolegle gwarantem spłaty pożyczki. Postanawiając na ten typ inwestycji możemy liczyć na wysokie zyski, jakkolwiek równolegle, nie w podobny sposób jak w wypadku innych opłacalnych inwestycji, obowiązuje w tym miejscu gwarancja zwrotu kapitału, bowiem Nobiles2, będąc charakterystycznym gwarantem kompletnego przedsięwzięcia, umożliwia bezpieczne udzielanie pożyczek, wyrzucając właśnie tak ryzyko zarzucenia naszych środków.

   Dzięki inwestycji, jaką są pożyczki społecznościowe, oszczędzanie osiągnęło do imentu nowy przejaw. Nie musi już polegać na otrzymywaniu znikomych kwot z lokat, lecz może konstytuować chociażby subsydialnezupełniające zarzewie dochodu.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   oszczednosc24
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 17:48
  • Polecane obligacje korporacyjne

   Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. Tym samym, ewentualny kontrahent powinien nawiązać znajomość z ewentualnym niebezpieczeństwem kupna danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe mają jedno z narzędzi, które pomaga nam obliczyć ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych. Jest to skompilowanie różnych propozycji obligacyjnych razem z ich określanym zagrożeniem.

   Takie zestawienie jest wytwarzane przez profesjonalnych analityków, którzy szacują ryzyko konkretnej inwestycji. Czynniki brane pod uwagę przy takiej analizie to pomiędzy innymi: kondycja finansowa emitenta tudzież ewentualne możliwości rozwoju danej firmy. Dlatego też, wyraźnie rekomendujemy poznanie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy wolę o kupnu danego papieru cennego. Przykładowym z serwisów, który oferuje tego typu zestawienia jest znany rynek Catalyst.

   Obligacje Getin Bank - rating obligacji

   Na stronie głównej owego serwisu, możemy odnaleźć też receptę prawidłowego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny najsłynniejszych emitentów. Naturalnie, wszystkie ratingi są uaktualniane na poczekaniu. Jest to jedno z całego szeregu ułatwień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji raduje się coraz to ogromniejszą renomą. Przy ocenie rzeczowej ofert inwestycyjnej trzeba wziąć w rachubę jej dostępność. W wypadku obligacji korporacyjnych, ogromną dostępnością cechują się obligacje Getin Banku.

   Ponadto, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym układzie Catalyst, dzięki dlaczego możemy wnikliwie przeczytać kompletną propozycję danych obligacji.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   oszczednosc24
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 17:47
  • Obligacje - czy warto na nich budować portfel inwestycyjny?

   Obligacje Korporacyjne to pomocniczy gatunek papierów wartościowych, które są emitowane poprzez korporacje jak i wszelkie podmioty aktywności ekonomicznej. Wypuszczając obligacje, ich emitent zobowiązuje się do ich wykupienia od klientów, za ich pierwotną zapłatę wraz z nadzwyczajnymi odsetkami. Do momentu wykupienie obligacji nie nastanie, emitent jest trasatem jej nabywcy.

   Oczywiście odsetki to wyłącznie jeden z gatunków świadczenia, równie doskonale mogą to być udziały w zyskach danego banku. Ciekawiącą ofertą są obligacje banków. Poprzez swoją długotrwałą frekwencję na rynku jak i stabilną sytuację płatniczą, banki są autorytatywnymi emitentami. W konsekwencji, więcej i więcej ludzi w kraju nad Wisłą, planuje na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są naturalnie banki. Zostaje jedynie pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe?

   Polecane obligacje korporacyjne

   Przybyły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: - O ile kupujemy obligację bezpośrednio od emitenta, przy współudziale przedstawiciela emisji (np.. domku maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. - Innym sposobem kupna obligacji jest użycie układu Catalyst.

   Catalyst jest układem, który dokonuje autoryzacji czy też obrotu wszelkimi dłużnymi zasobami walutowymi. Przez własne funkcjonowanie a także możliwości, układ Catalyst jest określany jako rynek wtórny obligacji. Wybór konkretnego rynku zależy od nabywcy, nie zapominajmy tymczasem, iż ustroje jak Catalyst, mogą mieć nieduże opóźnienie przy obliczaniu. Dlatego też, przeważnie nabycia obligacji, zalecamy dokonywanie zakupu na rynku pierwotnym.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   oszczednosc24
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 17:47
  • Inwestycja w surowce naturalne - jak inwestować w srebro

   Jak rozkazywać nagromadzonym kapitałem, tak żeby na tym nie zgubić? Po pierwsze, nie należałoby lokować 100% pieniędzy w jednym sposobie inwestowania, a więc innym sposobem mówiąc dywersyfikacja portfela. W co opłaca się wkładać? Można inwestować w wielorakie kruszce jak złoto czy srebro. Jak inwestować w złoto?

   Inwestycja w złoto polega zwykle na zakupie jakiejś ilości tego metalu. Kupić możemy złote sztabki bądź złote monety. Złote monety to tak zwane monety bulionowe, które są wybijane z czystego złota, właśnie w sensach inwestycyjnych, monety takie na ogół nie mają nominału, są godne tak wiele jak wiele kruszec z którego są zrealizowane. Wartość złota w dłuższym okresie terminu przez cały czas rośnie, dlatego lokując złoto mamy w praktyce gwarancję, że nie zarzucimy. Jak inwestować w srebro?

   Jak inwestować w srebro

   Lokować w ten kruszec możemy w podobny sposób jak w złoto, a więc pozyskując sztabki srebra, a najczęściej srebrne monety, które nie mają nominału, a wybita na nich jest zwykle waga dla przykładu 1 uncja. Srebro jako materiał, który można wyczerpać i nie można odnowić też będzie zwiększało swą wartość w dłuższym okresie czasu, z tego powodu tak jak w złoto należałoby w nie lokować.

   Inwestycja w surowce normalne, a nie waluty ma dodatkowo inny plus. Jeżeli dojdzie do wielorakich sytuacji, które sprawią, że waluta stanie się bezwartościowa, to cenne kruszce nadal będące cenione, z tego powodu należałoby lokować w złoto inwestycyjne choćby wyłącznie jako zabezpieczenie finansowe przed upadkiem systemów finansowych, ponieważ nie wiemy jak wciąż potoczy się polityka płatnicza kompletnego świata. Więcej na stronie http://www.saminwestuj.pl/

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   oszczednosc24
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 17:47
  • Męski lifestyle czyli jak dążyć do minimalizmu w życiu

   W Necie mnoży się od miejsc, w którym damy mogą domagać się o radę w właściwie każdej sferze życia i jest to zwyczajne. Normalnym jest dla nich także kreowanie specyficznych drużyn, for i wymienianie się doświadczeniem. Mężczyźni zarówno potrzebują takich otoczeń jak blog dla faceta, lecz jest ich znacznie mniej.

   Męski lifestyle różni się od kobiecego perspektywy, w każdym razie wchodzi w podobne zadania. Nowoczesny mężczyzna też chce dobrze prezentować się i dbać o siebie, jak również mieć miejsce, gdzie będzie mógł przeczytać wysokiej jakości teksty. Styl życia modyfikuje się na co chwila pośpieszniejszy i czasami nie ma terminu na zasięgnięcie kompetentnej rady. Dlatego w polskim Internecie powinny uwidocznić się nowe miejsca, blogi dla gościa, gdzie będzie on mógł zaglądać i dowiedzieć się jak już wyglądają męskie sprawy.

   Męski punkt widzenia minimalisty

   Męski punkt widzenia jest tutaj niezwykle zasadniczy, co za tym idzie to sami mężczyźni powinni kierować takie strony. Mężczyźni, którzy znajomością co oznacza klasa, oraz umieją odpowiedzieć na wiele nurtujących chłopów pytań, związanych z fizjonomią przeciwną. Całego szeregu ludzi może ośmieszać ideę blogów modowych dla mężczyzn, tłumacząc, że to rzemiosło dla kogoś zniewieściałego. Większość męskich blogów tymczasem wchodzi w w znacznym stopniu ogromniejsze zagadnienie typu styl życia według mężczyzn.

   Jest tutaj również sporo zagadnień kulturowych, albowiem zadbany i współczesny chłop to nie tylko ciało, ale w zasadzie umysł. Powinien być on oczytany. Jak pisze jeden z stwórców popularnego męskiego bloga: jeśli chce się zadbać o siebie winno się także potrafić zadbać o innych. Nie tylko wypada hołubić o finanse mężczyzny lecz między innymi bawiąc ich niebanalną pogawędką.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   oszczednosc24
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 17:47
  • Soki z owoców Acai

   Zalety prozdrowotne soków z owoców i warzyw uważane są za bogactwo witamin i modułów, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Oprócz dopełnienia niezbędnych mikroelementów, dezynfekują go także z toksyn i umożliwiają wytworne całkowite samopoczucie. Powszechnie znane są pozytywnej strony soku oranżu, soku z marchwi czy też soku pomidorowego.

   Soki z owoców acai

   Na rynku dostępne są jednakże soki dla zdrowia z innych warzyw i owoców, posiadające szereg niepowtarzalnych właściwości. Wśród nich występują soki z plonów Noni czy też jagód Acai. Sok z owoców Acai jest generowany z jagód Acai, które wspinają się w Ameryce Południowej. Do jego okazjonalnych właściwości trzeba pozytywny wpływ na wytrzymałość tworu. To poprzez to, że posiada w swoim zestawie niezwykle sporą ilość białka roślinnego utwierdzającego narządy wewnętrzne, mięśnie i kości jak i mającego bardzo pozytywny wpływ na włosy, skórę i paznokcie.

   Sok z jagód acai posiada także działanie aktywizujące dodając żywości do przetwarzania codziennych obowiązków i pielęgnowania sportów (dzięki normalnym lipoidom w obszernej ilości), przeciwdziała melancholii tudzież adiustuje funkcjonowanie seksualne (jest wyśmienitym afrodyzjakiem). Sok z owoców Acai przeciwdziała także przemianom nowotworowym, a dzięki posiadaniu wielkiej ilości wapnia leczy syndromy osteoporozy. Stosuje się go zarówno do tłumienia bóli menstruacyjnych a także nastawiania szczebla cholesterolu (posiada wielką ilość kwasów Omega 3 i Omega 6).

   Gdzie tanio kupić sok z Noni? Sok z owoców Noni jest produkowany z owoców narastających na Hawajach, w Polinezji i na Tahiti. Do jego olbrzymich zalet powinno się to, iż obniża ciśnienie krwi poprzez stymulację wytwórczości tlenku azotu, zmniejszając chęć do zakrzepów jak i łagodząc ryzyko udaru czy zawału. Owoc Noni adiustuje także nastrój, opóźniając jego wahaniom - zawarte w nim prokseronina i kseronina mają funkcjonowanie przeciwdepresyjne. Innym składnikiem soku z owoców Noni jest damnacanthal, który wspiera system immunologiczny, zapewniają produkcję właściwej liczebności komórek immunologicznych.

   Gdzie tanio kupić sok z Acai i Noni? Soki z owoców Acai i Noni można pozyskać tanio w sklepach internetowych ze dorodną żywnością tudzież w aptekach internetowych. Warto skorzystać z wyspecjalizowanych portali, które porównują najtańsze ceny danego materiału. Wartości soków mają początek na pewno od 30 zł za 0,5 l soku z jagód Acai i 1l soku z produktów Noni.

   Dbaj o zdrowie pijąc soki z tworów Acai i Noni ma się pewność, iż wyselekcjonowało się produkty, które mają na nie bardzo dodatni wpływ. Są one godne swojej ceny.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   oszczednosc24
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 17:47
  • Cichy komputer? To paswywnie chłodzony komputer PC

   Pomimo tego, iż coraz częściej planujemy na zakup komputerów przenośnych, to w naszych lokalach non stop wziętością cieszą się komputery stacjonarne, przysparzające znacznie większe możliwości - są nie tylko tańsze, przynoszą większą możliwość modyfikacji modułów, jakkolwiek też mogą stać się względnie ciche!

   Pasywnie chłodzony komputer PC

   Czy każdy może mieć bezgłośny komputer PC i z jakimi kosztami się to łączy? Naprawdę na samym wejściu wypada dopowiedzieć, iż są dwie techniki chłodzenia podzespołów - pierwszą są dynamiczne wiatraki, które są głównym źródłem rabanu, drugą z drugiej strony są wszelkiego rodzaju radiatory. To rzecz jasna komputer chłodzony pasywnie może być najcichszą jednostką, z tego powodu że osobny wrzask będzie wydobywał się z samych elementów, takich jak napędu Cd, czy dysku twardego (rozwiązaniem może być jednak spożytkowanie dysku SSD). Należałoby nie zapomnieć o tym, że pasywny komputer PC, czyli komputer bez wentylatorów pożąda porządnie przewiewnej obudowy, która umożliwi sposobne odprowadzanie ciepła z jej wnętrza. Mieć wrażenie może, iż pasywnie chłodzony komputer to jedynie "słabe" moduły, które poprzez niewielką potęgę obliczeniową nie wytwarzają ogromnych ilości ciepła do środowiska. Nic bardziej mylnego!

   Dzisiaj moduły komputerowe są kreowane w ten sposób, ażeby były jak najbardziej wydajne i zużywały jak najmniej dynamiczności - stąd doniosła jest zaledwie wielkość radiatora (i jego sama budowa) - wytwórcy kart graficznych, czy procesorów sami przynoszą nam niezwykle często wybór przy zakupie - czy chcemy uzyskać składnik schładzany biernie, czy aktywnie. Nic nie stoi aczkolwiek na przeciwności, ażeby na pewno w termin używania danej jednostki przeistoczyć sposób jej chłodzenia!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   oszczednosc24
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 17:47
  • Lokaty bankowe - bezpieczna forma oszczędzania

   W tych czasach zewsząd atakują nas reklamy banków i innych spółek, oferujących różnorakie środki pomnażania naszych pieniędzy. Kuszą nas znane postaci, użytkowane w reklamach kolory, wciągające melodie czy nośne hasła. Jednakże zdawać sobie sprawę powinno się, że czujność są ideą, nad którą należałoby zastanowić się dłuższą chwileczkę, z tego powodu że niedbale podjęta decyzja może nas boleśnie "uderzyć po kieszeni".

   Niewątpliwie przy wyborze poprawnego banku i sposobu oszczędzania (np. oszczędzanie na lokatach) warto poszukać mniej lub bardziej kompetentnej pomocy. Na rynku działa wiele instytucji zajmujących się doradztwem finansowym. Ich pracownicy zawodowo porównają wszelakie dostępne propozycje i odpowiednio z możliwościami tudzież preferencjami interesanta, pokażą wszystkie za i przeciw rzeczowych wyborów tego, jak oszczędzać.

   Rodzaje lokat bankowych

   O ile jednakże nie chcemy wydawać pieniędzy na konsultantów, owocny będzie ranking lokat. Dużo takowych wypatrzyć można w Necie. Zważają one liczne kryteria wyceny lokat. Między pojedynczymi szykami znajduję się różnice, jednakże bezsprzecznie najlepsze lokaty bankowe znajdują się u szczytu każdego z nich. Niekoniecznie ich sytuacje mogą się różnić o jedną względnie dwie, zależnie od kryterium przeważającego w danym rankingu. Rankingi uwzględniają wielorakie rodzaje lokat, czyli lokaty o stałym oprocentowaniu, natomiast też lokaty o zmiennym oprocentowaniu.

   Wiele serwisów, które zamieszczają rankingi lokat, na własnych stronach umieszcza także kalkulatory, dzięki którym możemy sprecyzować zysk z lokat, w porównaniu do rodzaju wyłowionej lokaty i jej rozciągłości.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   oszczednosc24
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 17:47
  • Sposoby na oszczędzanie - konto ROR w banku

   Oszczędzanie to słowo-klucz, którego w ostatnich latach stosowaliśmy niezwykle często. Bo także na koniec zdaliśmy sobie ideę z tego, że warto mieć odroczoną pewną kwotę, nie tylko na tak nazywaną "czarną godzinę". Niewątpliwie znaczna część z nas posiada choć jedno konto bankowe tudzież konto ekonomiczne. Jak wynika z całego szeregu sondaży, to oczywiście konta oszczędnościowe są miejscami na których lokujemy ewentualne nadwyżki walutowe - zwykle jednak nie ma tego nadmiernie sporo.

   Konto ROR w banku

   Nie ma również co ukrywać: to przedni sposób, jeżeli chcemy odwlec pieniądze na moment a odtąd bez żadnych ciągłości sięgnąć po nie w razie potrzeby. Konta ekonomiczne są z reguły nisko oprocentowane, nie będą wskutek tego nadawały się wówczas, kiedy uważasz o regularnym odkładaniu środków co miesiąc. Pod warunkiem, że chcesz zacząć ciągłe zachowywanie, warto pomieścić pieniądze na lokacie. Nie musi ich być sporo - chodzi tutaj o to, byś przez dwa ewentualnie trzy miesiące, w zależności od rozciągłości ciągnięcia się lokaty, przyzwyczaił się na domiar tego, iż pieniądze, które odłożyłeś są przez pewien czas niedostępne i nie możesz nimi bez przeszkód manipulować.

   Chociażby oszczędzanie długoterminowe powinno się w jakimś momencie zainicjować, nawet gdy oszczędzanie będziesz zaczynać od powszechnego zera bądź od bardzo małej sumy.

   Doczekaj wyłącznie w postanowieniu i każdego miesiąca przełączaj, chociażby na rachunek oszczędnościowy niedużą sumę. Nie odczujesz tego faktu w dziennym działaniu, a po niewielu miesiącach będziesz mile zaskoczony odczuwając, iż bez obszerniejszych poświęceń udało Ci się coś odroczyć. Więcej w artykule http://grzegorzdeuter.pl/jak-oszczedzac-przewodnik-dla-poczatkujacych/

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   oszczednosc24
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 17:47
  • Jak osiagnąć sukces życiowy - porady od Joe Vitale

   Wolność finansowa - ten zwrot dla całego szeregu jest motywem, do którego dąży przez kompletne życie. Jakkolwiek w zasadzie co to takiego triumf życiowy? Jaki jest klucz do sukcesu witalnego? W jaki sposób nazwać, czy komuś udało się takowy osiągnąć oraz nie? Jakich kryteriów wypada zastosować, ażeby gruntownie określić istnienie i wielkość triumfu? Pytanie zawarte w tytule tego teksu wydaje się średnie i postawione głównie retorycznie. Lecz wyłącznie z pozoru.

   Po chwileczek namysłu faktycznie każdy dotrze do aforyzmu, że nie jest łatwo nazwać moment, w którym można z pełną zawziętością powiedzieć, iż życiowy sukces stał się czyimś udziałem. Dla wielu ludzi prostym, i przeważnie jedynym, sposobem na określenie osiągnięcia sukcesu witalnego poprzez daną osobę jest popatrzenie na jej status majątkowy.

   Prawo przyciągania kluczem do sukcesu życiowego

   O ile cechuje się on odpowiednią ilością zer na koncie przyjmują oni, że postać taka spełniła wolność i sukces finansowy, a co za tym idzie i życiowy. Zdaje się tymczasem, iż jest to nadto powierzchowne stanowisko do tej kwestii. Albowiem co w takim przypadku zakomunikować o postaci, która stała się bogata dzięki wygranej w totolotku? Z pełną pewnością napełnia ona warunek o sposobnej ilości zer na koncie. Czy jednak pójście do kolektury i usunięcie kilku cyfr, dzięki w jakim celu wygrywa się wspaniałość, daje podstawy do twierdzenia o tym, iż zwyciężający spełnił sukces życiowy? Względnie nie - a więc nie było to wynikiem jego profesji oraz kuriozalnych zdolności, a jedynie zrządzeniem żywota.

   Joe Vitale autor książek motywacyjnych twierdzi, że jeśli pozbędziemy ograniczających się nas uprzedzeń i kompleksów jesteśmy w stanie poczynić i spełnić nade wszystko wszyściuśko. Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najprostsza droga do sukcesu.

   Niezbicie potrzebna jest nadto także niewzruszona konsekwencja i upór, jednakże własne nastawienie i namówienie o możliwości osiągania wszech założonych motywów to podstawa. Nierzadko w tym kontekście cytuje się prawo przyciągania, według którego nasze osobiste postępowanie przesądza to jak ma wygląd rzeczywistość.

   W następstwie tego też można wyciągnąć prosty wniosek, iż sukces życiowy to w rzeczywistości wprawę dosięgania wszelakich zamierzonych motywów. O ile opanujemy taką zręczność, wszelkie inne pozorne żywotne triumfy, takie takich jak majętność, osiągniemy w przelocie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   oszczednosc24
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 17:47