Ciekawe Nowości Finansowe

Oszczędzanie

 • sobota, 25 lipca 2015
  • O tym jak inwestować w metale szlachetne

   Szlachetne metale są wymienną walutą rozpoznawalną od setek lat, nie podlega procedurze dewaluacji, bo jest niewielka ilość takiego materiału naturalnego i nie można go zwielokrotnić w jakiś cudowny sposób. Niezależnie od tego, czy w przyszłych latach posiadanie metalu szlachetnego będzie legalne, to taki rodzaj waluty warto mieć. Przy czym nie należy konwertować wszelkich swoich środków w złoto!

   Należałoby się zastanowić, czy nabywać złoto a może srebro? To zależy od objętości Twojego portfela, bo gdy mówimy o niedużych poziomach (do 10000 PLN), to celujmy w srebro, obszerniejsze zakupy szlachetnych metali można podzielić na złoto i srebro.

   Zarówno złoto jak i srebro inwestycyjne nie ma najmniejszej korelacji z biżuterią (łańcuszki są tak zwanym złomem metali szlachetnych prezentujący rzeczywistą wartość dopiero po przetopieniu). Cena rynkowa złotego kruszcu (tzw. cena SPOT) bywa wartością niestałą w czasie i w bieżących czasach przedstawiana bywa w dolarach.

   złoto oszczedzanie na prywatną emeryturę

   Zakupić powinno się monety oczywiście bulionowe o jak najbardziej rozpoznawalne w światowej skali, zatem nie żadne okazjonalne pamiątki po Janie Pawle II. Wybrać można kilka monet bulionowych znanych w świecie, np.: Maple Leaf. Powinno się unikać tego co z Chin, bo tam znacznie łatwiej o falsyfikaty.

   Do ustalenia jest trochę cech, gdy już wyselekcjonowaliśmy dany typ sztabki. Opinie w sieci na temat sprzedawcy, to czy przesyłka jest typu krótkookresowa czy długoterminowa. Jako krótkoterminową uznaje się do pięciu dni roboczych - po prostu towar powinien być w magazynie w trakcie kupna.

   Trzeba brać pod rozwagę, że jest szansa spotkania falsyfikatów, stąd nie należy sugerować się wyłącznie ceną. Jedynie renoma sprzedawcy, renoma samego produktu. Zakłada się, że im mniejsza moneta, tym trudniej uzyskać jej podróbkę (w duże sztabki fałszerze są w stanie w środek wpakować wolframowe pręty cechujące się podobnym ciężarem właściwym do złota). Dlatego najlepiej nie przekraczać wagi 1oz. Dużo trudniej podrobić bilon niż sztabkę.

   Jak zatem zadbać o swój portfel? W pierwszym kroku zdecydować, jaki fragment ma zostać zamrożony na długi okres, pozostałą kwotę powinno się oszczędzać na różny sposób (akcje). Następnie powinno się przeznaczyć budżet przeznaczony na złoto w ustalonych proporcjach. W ramach podziału mniejszy procent powinno się ulokować w srebrne monety jednouncjowe, tu najlepiej sprawdzą się monety pokroju: Wiener Philharmoniker.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „O tym jak inwestować w metale szlachetne”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   oszczednosc24
   Czas publikacji:
   sobota, 25 lipca 2015 15:24
 • czwartek, 04 czerwca 2015
  • Dochód pasywny dzięki usłudze Pro-Zysk

   Każdy, kto zaczyna inwestycje na rynkach finansowych marzy o tym, by odpowiednio dużo zarabiać przy jak najmniejszym ryzyku. Wiele osób twierdzi, że nie da się trafić na taki produkt, gdyż jedno z drugim najzwyczajniej to rzekomo sprzeczności.

   Kiedy spodziewane dochody są duże, to takie samo może być niebezpieczeństwo tego, że straci się swój kapitał, i w drugą stronę, bezpieczeństwo oraz stabilność powodują znaczne zmniejszenie możliwości zarobienia. Jeżeli zbiór ofert się dobrze zweryfikuje, to znajdzie się taki model inwestycji, żeby pogodzić to wszystko. Produktem takim będzie na przykład inwestycja w pożyczki społecznościowe.

   Pro-Zysk daje stabilny dochód pasywny

   Pośród inwestorów nie zyskały sporej popularności, bo jednak w tradycyjnej formie nie mają wielu zalet. Spora liczba pożyczkobiorców nie jest w stanie spłacać pożyczek, nawet przy działaniu windykatorów, a każdy taki przypadek w dużym stopniu może obniżyć zyski z tego typu inwestycji. Są jednak firmy, które zaczęły współpracę z drobniejszymi inwestorami, biorąc na swoje barki niebezpieczeństwo związane ze spłaceniem długu, jeżeli pożyczkobiorca nie zechce się wywiązać ze swoich długów, wówczas pożyczkodawca nie utraci zainwestowanych pieniędzy.

   Największą tego rodzaju firmą w Polsce jest Nobiles2, od kilku lat istniejąca na naszym rynku. Z powodu nietypowej, i co tu dużo mówić bardzo atrakcyjnej propozycji inwestycja w pożyczki stała się dużo bardziej dostępna dla przeciętnego Nowaka. Sposób inwestowania będzie polegał na tym, że inwestorzy chętni na współpracę mogą wykupić jakąś pożyczkę, zarabiając na procentach, jednak kiedy wystąpią problemy ze spłacalnością nie będą zostawieni bez wsparcia, ale będą mieć zapewniony zwrot pieniędzy, które zainwestowali. Maksymalny okres brania pożyczek wynosi maksymalnie dwa lata, jest to zatem alternatywny średnioterminowy mechanizm inwestowania. Inwestorzy mają tutaj sporą swobodę lokowania pieniędzy, nie będą oni przez firmę zmuszani do wybierania klientów, sami decydują o wszystkim.

   Usługi tego typu początkowo były prowadzone pod marką Pożyczkoposiadacz, jednak jakiś czas temu spółka Nobiles2 postanowiła o zmianie nazwy systemu inwestycji na Pro-Zysk. Z wiadomości, które się dostaje od spółki można zobaczyć zdecydowany wzrost zainteresowania tego typu formą współpracy pośród początkujących inwestorów. Rozsądny inwestor powinien mieć możliwość skorzystania tego rodzaju powiększania swoich oszczędności.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   oszczednosc24
   Czas publikacji:
   czwartek, 04 czerwca 2015 00:22
 • środa, 07 stycznia 2015
  • Pożyczki a oszczędzanie dzięki usłudzie Pro-Zysk

   Robota to sposób na zarobienie pieniędzy służących do utrzymania się. Natomiast nikt nie może wydawać wszystkich wypracowanych poprzez siebie pieniędzy. Wszyscy teoretycy gospodarek od non stop ogłaszają, że istotą dobrej kondycji walutowej postaci nieabstrakcyjnej jest, oprócz profesji zarobkowej, dodatkowo oszczędzania i stateczne gospodarowanie odroczonymi środkami. Takim gospodarowaniem na bank nie jest łapanie pieniędzy w powszechnej skarpetce. Środki wniesione w ten sposób istotnie marnują na wartości przez wzgląd toków inflacyjnych (wzrostu wartości tłumiącego siłę nabywczą posiadanych środków).

   Opinie na temat Pro-Zysk

   W takim razie też oszczędzanie powinno iść w parze z racjonalnym lokowaniem posiadanych pieniędzy. Najprostszym środkiem od zawsze było włożenie pieniędzy na lokatę. Ten materiał finansowy polega na "zamrożeniu" naszych pieniędzy w banku na wynegocjowany termin, za co w miejsce otrzymujemy odsetki, w wysokości paru procent w miar roku. Nie są to wiec nadto wysokie zyski, przynajmniej jest to pono najbezpieczniejszy sposób inwestowania oszczędności. Istnieją wprawdzie dodatkowo inne postaci wkładania oszczędności. Przykładową z nich są pożyczki społecznościowe.

   Czym jest? - zapyta niejeden potencjalny inwestor. Zilustrujmy wskutek tego zasadę funkcjonowania pożyczek społecznościowych. Za przykład niech posłuży w tym miejscu spółka Nobiles2 i jej oferta. Program oszczędzania Pro-Zysk, proponowany poprzez Nobiles2, bazuje oczywiście na pożyczkach społecznościowych. W skrócie mówiąc Nobiles2 pośredniczy między osobą lokującą swoje środki (która w takim przypadku będzie pożyczkodawcą), a pożyczkobiorcą, będąc równolegle gwarantem spłaty pożyczki. Postanawiając na ten typ inwestycji możemy liczyć na wysokie zyski, jakkolwiek równolegle, nie w podobny sposób jak w wypadku innych opłacalnych inwestycji, obowiązuje w tym miejscu gwarancja zwrotu kapitału, bowiem Nobiles2, będąc charakterystycznym gwarantem kompletnego przedsięwzięcia, umożliwia bezpieczne udzielanie pożyczek, wyrzucając właśnie tak ryzyko zarzucenia naszych środków.

   Dzięki inwestycji, jaką są pożyczki społecznościowe, oszczędzanie osiągnęło do imentu nowy przejaw. Nie musi już polegać na otrzymywaniu znikomych kwot z lokat, lecz może konstytuować chociażby subsydialnezupełniające zarzewie dochodu.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   oszczednosc24
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 17:48
  • Polecane obligacje korporacyjne

   Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. Tym samym, ewentualny kontrahent powinien nawiązać znajomość z ewentualnym niebezpieczeństwem kupna danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe mają jedno z narzędzi, które pomaga nam obliczyć ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych. Jest to skompilowanie różnych propozycji obligacyjnych razem z ich określanym zagrożeniem.

   Takie zestawienie jest wytwarzane przez profesjonalnych analityków, którzy szacują ryzyko konkretnej inwestycji. Czynniki brane pod uwagę przy takiej analizie to pomiędzy innymi: kondycja finansowa emitenta tudzież ewentualne możliwości rozwoju danej firmy. Dlatego też, wyraźnie rekomendujemy poznanie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy wolę o kupnu danego papieru cennego. Przykładowym z serwisów, który oferuje tego typu zestawienia jest znany rynek Catalyst.

   Obligacje Getin Bank - rating obligacji

   Na stronie głównej owego serwisu, możemy odnaleźć też receptę prawidłowego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny najsłynniejszych emitentów. Naturalnie, wszystkie ratingi są uaktualniane na poczekaniu. Jest to jedno z całego szeregu ułatwień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji raduje się coraz to ogromniejszą renomą. Przy ocenie rzeczowej ofert inwestycyjnej trzeba wziąć w rachubę jej dostępność. W wypadku obligacji korporacyjnych, ogromną dostępnością cechują się obligacje Getin Banku.

   Ponadto, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym układzie Catalyst, dzięki dlaczego możemy wnikliwie przeczytać kompletną propozycję danych obligacji.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   oszczednosc24
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 17:47
  • Obligacje - czy warto na nich budować portfel inwestycyjny?

   Obligacje Korporacyjne to pomocniczy gatunek papierów wartościowych, które są emitowane poprzez korporacje jak i wszelkie podmioty aktywności ekonomicznej. Wypuszczając obligacje, ich emitent zobowiązuje się do ich wykupienia od klientów, za ich pierwotną zapłatę wraz z nadzwyczajnymi odsetkami. Do momentu wykupienie obligacji nie nastanie, emitent jest trasatem jej nabywcy.

   Oczywiście odsetki to wyłącznie jeden z gatunków świadczenia, równie doskonale mogą to być udziały w zyskach danego banku. Ciekawiącą ofertą są obligacje banków. Poprzez swoją długotrwałą frekwencję na rynku jak i stabilną sytuację płatniczą, banki są autorytatywnymi emitentami. W konsekwencji, więcej i więcej ludzi w kraju nad Wisłą, planuje na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są naturalnie banki. Zostaje jedynie pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe?

   Polecane obligacje korporacyjne

   Przybyły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: - O ile kupujemy obligację bezpośrednio od emitenta, przy współudziale przedstawiciela emisji (np.. domku maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. - Innym sposobem kupna obligacji jest użycie układu Catalyst.

   Catalyst jest układem, który dokonuje autoryzacji czy też obrotu wszelkimi dłużnymi zasobami walutowymi. Przez własne funkcjonowanie a także możliwości, układ Catalyst jest określany jako rynek wtórny obligacji. Wybór konkretnego rynku zależy od nabywcy, nie zapominajmy tymczasem, iż ustroje jak Catalyst, mogą mieć nieduże opóźnienie przy obliczaniu. Dlatego też, przeważnie nabycia obligacji, zalecamy dokonywanie zakupu na rynku pierwotnym.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   oszczednosc24
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 17:47
  • Inwestycja w surowce naturalne - jak inwestować w srebro

   Jak rozkazywać nagromadzonym kapitałem, tak żeby na tym nie zgubić? Po pierwsze, nie należałoby lokować 100% pieniędzy w jednym sposobie inwestowania, a więc innym sposobem mówiąc dywersyfikacja portfela. W co opłaca się wkładać? Można inwestować w wielorakie kruszce jak złoto czy srebro. Jak inwestować w złoto?

   Inwestycja w złoto polega zwykle na zakupie jakiejś ilości tego metalu. Kupić możemy złote sztabki bądź złote monety. Złote monety to tak zwane monety bulionowe, które są wybijane z czystego złota, właśnie w sensach inwestycyjnych, monety takie na ogół nie mają nominału, są godne tak wiele jak wiele kruszec z którego są zrealizowane. Wartość złota w dłuższym okresie terminu przez cały czas rośnie, dlatego lokując złoto mamy w praktyce gwarancję, że nie zarzucimy. Jak inwestować w srebro?

   Jak inwestować w srebro

   Lokować w ten kruszec możemy w podobny sposób jak w złoto, a więc pozyskując sztabki srebra, a najczęściej srebrne monety, które nie mają nominału, a wybita na nich jest zwykle waga dla przykładu 1 uncja. Srebro jako materiał, który można wyczerpać i nie można odnowić też będzie zwiększało swą wartość w dłuższym okresie czasu, z tego powodu tak jak w złoto należałoby w nie lokować.

   Inwestycja w surowce normalne, a nie waluty ma dodatkowo inny plus. Jeżeli dojdzie do wielorakich sytuacji, które sprawią, że waluta stanie się bezwartościowa, to cenne kruszce nadal będące cenione, z tego powodu należałoby lokować w złoto inwestycyjne choćby wyłącznie jako zabezpieczenie finansowe przed upadkiem systemów finansowych, ponieważ nie wiemy jak wciąż potoczy się polityka płatnicza kompletnego świata. Więcej na stronie http://www.saminwestuj.pl/

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   oszczednosc24
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 17:47
  • Lokaty bankowe - bezpieczna forma oszczędzania

   W tych czasach zewsząd atakują nas reklamy banków i innych spółek, oferujących różnorakie środki pomnażania naszych pieniędzy. Kuszą nas znane postaci, użytkowane w reklamach kolory, wciągające melodie czy nośne hasła. Jednakże zdawać sobie sprawę powinno się, że czujność są ideą, nad którą należałoby zastanowić się dłuższą chwileczkę, z tego powodu że niedbale podjęta decyzja może nas boleśnie "uderzyć po kieszeni".

   Niewątpliwie przy wyborze poprawnego banku i sposobu oszczędzania (np. oszczędzanie na lokatach) warto poszukać mniej lub bardziej kompetentnej pomocy. Na rynku działa wiele instytucji zajmujących się doradztwem finansowym. Ich pracownicy zawodowo porównają wszelakie dostępne propozycje i odpowiednio z możliwościami tudzież preferencjami interesanta, pokażą wszystkie za i przeciw rzeczowych wyborów tego, jak oszczędzać.

   Rodzaje lokat bankowych

   O ile jednakże nie chcemy wydawać pieniędzy na konsultantów, owocny będzie ranking lokat. Dużo takowych wypatrzyć można w Necie. Zważają one liczne kryteria wyceny lokat. Między pojedynczymi szykami znajduję się różnice, jednakże bezsprzecznie najlepsze lokaty bankowe znajdują się u szczytu każdego z nich. Niekoniecznie ich sytuacje mogą się różnić o jedną względnie dwie, zależnie od kryterium przeważającego w danym rankingu. Rankingi uwzględniają wielorakie rodzaje lokat, czyli lokaty o stałym oprocentowaniu, natomiast też lokaty o zmiennym oprocentowaniu.

   Wiele serwisów, które zamieszczają rankingi lokat, na własnych stronach umieszcza także kalkulatory, dzięki którym możemy sprecyzować zysk z lokat, w porównaniu do rodzaju wyłowionej lokaty i jej rozciągłości.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   oszczednosc24
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 17:47
  • Sposoby na oszczędzanie - konto ROR w banku

   Oszczędzanie to słowo-klucz, którego w ostatnich latach stosowaliśmy niezwykle często. Bo także na koniec zdaliśmy sobie ideę z tego, że warto mieć odroczoną pewną kwotę, nie tylko na tak nazywaną "czarną godzinę". Niewątpliwie znaczna część z nas posiada choć jedno konto bankowe tudzież konto ekonomiczne. Jak wynika z całego szeregu sondaży, to oczywiście konta oszczędnościowe są miejscami na których lokujemy ewentualne nadwyżki walutowe - zwykle jednak nie ma tego nadmiernie sporo.

   Konto ROR w banku

   Nie ma również co ukrywać: to przedni sposób, jeżeli chcemy odwlec pieniądze na moment a odtąd bez żadnych ciągłości sięgnąć po nie w razie potrzeby. Konta ekonomiczne są z reguły nisko oprocentowane, nie będą wskutek tego nadawały się wówczas, kiedy uważasz o regularnym odkładaniu środków co miesiąc. Pod warunkiem, że chcesz zacząć ciągłe zachowywanie, warto pomieścić pieniądze na lokacie. Nie musi ich być sporo - chodzi tutaj o to, byś przez dwa ewentualnie trzy miesiące, w zależności od rozciągłości ciągnięcia się lokaty, przyzwyczaił się na domiar tego, iż pieniądze, które odłożyłeś są przez pewien czas niedostępne i nie możesz nimi bez przeszkód manipulować.

   Chociażby oszczędzanie długoterminowe powinno się w jakimś momencie zainicjować, nawet gdy oszczędzanie będziesz zaczynać od powszechnego zera bądź od bardzo małej sumy.

   Doczekaj wyłącznie w postanowieniu i każdego miesiąca przełączaj, chociażby na rachunek oszczędnościowy niedużą sumę. Nie odczujesz tego faktu w dziennym działaniu, a po niewielu miesiącach będziesz mile zaskoczony odczuwając, iż bez obszerniejszych poświęceń udało Ci się coś odroczyć. Więcej w artykule http://grzegorzdeuter.pl/jak-oszczedzac-przewodnik-dla-poczatkujacych/

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   oszczednosc24
   Czas publikacji:
   środa, 07 stycznia 2015 17:47